Ján Kadár - anglická verzia (kniha)

Václav Macek, FOTOFO - Stredoeurópsky dom fotografie v spolupráci so Slovenským filmovým ústavom (SFÚ) a s Vysokou školou, 2011, anglická verzia

Keď sa o niekom dozviete, že nedokončil tri školy, obvykle očakávate, že jeho životný / profesionálny príbeh bude rozprávaním o neúspechu. V prípade slovenského režiséra Jána Kadára (1918 – 1979), ktorý nedokončil ani štúdium práva na Karlovej univerzite, ani Školu umeleckých remesiel u Karola Plicku v Bratislave, ani FAMU, to ale neplatí. Jeho život a tvorba sú príbehom úspešného selfmademana, filmára, ktorý nakrútil divácky populárne i experimentujúce diela (prirovnávané k tvorbe Alaina Resnaisa), zaradil sa k zakladateľským osobnostiam slovenskej kinematografie, spolutvorcom ur-vlny českého filmu, stal sa uznávaným tvorcom kanadského filmu, ale nemal žiaden „papier“, oprávňujúci ho k režírovaniu. Ján Kadár získal Oscara i Zlatý glóbus. V roku 1969 ho New York Times zaradili medzi päťdesiat najdôležitejších režisérov sveta.

cena: 12,00 € / vypredané /
Ján Kadár - anglická verzia
 

Technické informácie

Vydavateľ:  FOTOFO - Stredoeurópsky dom fotografie v spolupráci so Slovenským filmovým ústavom (SFÚ) a s Vysokou školou múzických umení (VŠMU)
Jazyk: anglický
Počet strán: 367
Väzba: brož.
ISBN: 978-80-85739-57-2